Костова започна с победа, Стаматова отпадна рано

22-08-2017 12:32 | Tennis24.bg

Елица Костова се класира за втория кръг на турнира в Артвин (Турция) с награден фонд 60 хиляди долара. Поставената под №3 Костова победи с 4:6, 6:3, 6:0 Валерия Страхова от (Украйна) за 2 часа и 17 минути игра.

Българката загуби първата част, но след 2:2 във втората спечели 10 от следващите 11 гейма. Във втория кръг Елица ще играе срещу рускинята Виталия Дятченко №282 в света. За класирането си на осминафинал българката ще прибави 8 точки за световната ранглиста.

Костова постигна победа и в турнира по двойки и се класира на четвъртфинал. Елица, в тандем с Яна Сизикова от (Русия), се наложиха с 6:2, 6:4 над рускините Габуева и Яшина.

Юлия Стаматова отпадна в първия кръг на турнира във Върнячка баня (Сърбия) с награден фонд от 15 хиляди долара. Поставената под №6 Стаматова отстъпи с 2:6, 1:6 от Ана Бикшич (Хърватия) за 65 минути. Стаматова победе с 2:1 в първата част, но загуби 11 от следващите 12 гейма.