Шампионката от Париж продължава на US Open

31-08-2017 21:12 | Любомир Тодоров

Поставената под №12 в схемата на US Open Елена Остапенко се класира за третия кръг на турнира от Големия шлем в Ню Йорк. Малко по-късно същото направи и четвъртата Елина Свитолина.

Латвийката победи Сорана Кърстя от Румъния с 6:4, 6:4 след час и половина игра. Шампионката от "Ролан Гарос" проби в откриващия гейм на двубоя, което беше достатъчно за успеха. Във втората част на два пъти Кърстя повеждаше с брейк, но Остапенко тутакси го връщаше. Елена направи трети пробив в сета за 5:4 и веднага след това затвори мача.

Латвийката направи цели 13 двойни грешки при един ас, но все пак успя да спечели. Следващата съперничка на Остапенко се определя в мача между Кристина Макхейл и Дария Касаткина.

С абсолютно същия резултат - 6:4, 6:4, украинката Свитолина отстрани рускинята Евгения Родина. Елина направи общо три пробива в мача - един в първия сет и два в следващия. Родина постигна само един за 3:4 във втората част.

Свитолина очаква в следващия кръг или Дария Гаврилова, или Шелби Роджърс.