Надал загуби сет, но продължава (снимки)

Свързани новини
01-09-2017 07:49 | Любомир Тодоров

Световният номер едно Рафаел Надал е вече в третия кръг на Откритото първенство на Съединените щати по тенис.

Испанският левичар загуби първия сет, но направи обрат срещу японеца Таро Даниел и го победи с 4:6, 6:3, 6:2, 6:2 след два часа и 53 минути игра в двубой от нощната сесия.

ГАЛЕРИЯ ОТ ПОБЕДАТА НА НАДАЛ

В първата част 121-ият в света Даниел изненада Надал, проби го за 5:4 и в следващия гейм реализира третия си сетбол. Азиатецът продължи добре и в началото на следващата част, когато направи брейк за 2:1. Това се оказа обаче последният му пробив в двубоя.

Рафа пое контрола над мача. Той проби по два пъти във втората, третата и четвъртата част. При 5:2 в заключителния сет носителят на 15 титли от Големия шлем сервираше за победата. Даниел отказа да се предаде без бой и поведе с 40:15, но Надал устоя, стигна до мачбол и го реализира след ретур в аут на опонента.

Левичарят от Манакор записа 40 печеливши удари (6 аса) и 35 непредизвикани грешки (3 двойни). Той вкара 62 процента първи сервис и спечели 80 процента от точките при разиграването му.

В третия кръг Надал се изправя срещу "щастливия губещ" Леонардо Майер. Аржентинецът отстрани Юичи Сугита от Япония с 6:7(3), 6:4, 6:3, 6:4.