Шварцман на първи четвъртфинал в Шлема

04-09-2017 07:29 | Любомир Тодоров

Аржентинецът Диего Шварцман стигна до първия си четвътфинал в турнирите от Големия шлем.

Поставеният под №29 се наложи над Люка Пуй от Франция със 7:6(3), 7:5, 2:6, 6:2 за два часа и 35 минути игра в Ню Йорк и е сред осемте най-добри на US Open. Шварцман допусна слабост само в третия сет, но веднага след това отново пое инициативата и след 1:2 спечели пет поредни гейма, а с това и мача.

Южноамериканецът завърши с 44 печеливши удари, девет от които бяха асове. Шварцман беше стабилен и на ретур. С достигането си до четвъртфинал 170-сантиметровият Диего стана най-ниският в тази фаза на Откритото първенство на Съединенинете щати след перуанеца Хайме Исага през 1994 година.

Следващият съперник на Шварцман е испанецът Пабло Кареньо Буста. Това ще бъде първи двубой между тях.

В последния четвътфинал ще се срещнат Кевин Андерсън и Сам Куери.

Южноафриканският гигант се справи с Паоло Лоренци от Италия в тричасова битка с 6:4, 6:3, 6:7(4), 6:4. Андерсън наниза 18 аса за успеха и постигна общо 54 уинър.

Американецът Куери пък отстрани с лекота Миша Зверев от Германия с 6:2, 6:2, 6:1. Така той стана първият янки на четвъртфинал на домашния турнир от 2011-а насам.

Сам води с 8-6 победи срещу Андерсън. Тази година те си размениха по една. Първо Куерин се наложи на Уимбълдън, а Кевин спечели в Монреал.