Федерер записа 18-а поредна победа в Шлема (снимки)

05-09-2017 06:54 | Любомир Тодоров

Във втори пореден двубой на US Open петкратният шампион Роджър Федерер показа отлична игра и напълно рутинно се класира на четвъртфиналите.

Третият поставен швейцарец се наложи над Филип Колшрайбер от Германия с 6:4, 6:2, 7:5 за час и 46 минути, за да запише 18-а поредна победа в турнирите от Големия шлем тази година.

В целия двубой Маестрото не даде на съперника точка за пробив, а сам реализира четири брейка. В първия сет го направи за 4:3, в следващия за 3:2 и 5:2 и за 6:5 в заключителната част. В целия двубой Федерер загуби 13 точки в своите 15 сервис гейма.

"Май за първи път в турнира не губя подаването си нито веднъж, което е направо страхотно, защото един пробив ти позволява да спечелиш сета", коментира с усмивка 36-годишният баща на четири деца след мача.

На четвъртфиналите носителят на рекордните 19 титли от Шлема се изправя срещу Хуан Мартин дел Потро. Аржентинецът направи феноменален обрат срещу Доминик Тийм от Австрия и го победи след повече от три часа и половина игра с 1:6, 2:6, 6:1, 7:6(1), 6:4.

В четвъртата част Тийм, който ден по-рано навърши 24, поведе с 5:2, сервираше за мача при 5:3 и от 30:30 каруцата се обърна. В заключителния сет Кулата от Тандил проби в последния, десети гейм, при втората си възможност и затвори мача, след като поиска "ястребово око" и доказа, че Доминатора е направил двойна грешка.

Федерер загуби в пет сета финала в Ню Йорк през 2009 година от Дел Потро. Общо Маестрото е спечелил 16 от 21 двубоя, които са изиграли. За последно те се срещнаха тази пролет в Маями, когато швейцарския ак с 6:3, 6:4. Последният успех на аржентинеца беше през 2013-а на финала в Базел след 7:6, 2:6, 6:4.