Две българки с победи във Варна

20-09-2017 15:54 | Tennis24.bg

Диа Евтимова и Ани Вангелова се класираха за четвъртфиналите на международния турнир на червени кортове във Варна с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 2 Евтимова се наложи категорично над Габриела Хорачкова от Чехия с 6:1, 6:3 за 65 минути.

30-годишната тенисистка започна убедително и поведе с 5:0 по пътя си към успеха в първия сет. Втората част започна по-равностойно, но след 2:2 българката взе четири от следващите пет гейма, за да триумфира. Така за място на полуфиналите тя ще се изправи срещу румънката Кристина Адамеску, която елиминира шестата в схемата българка Юлия Стаматова с 6:3, 7:5.

Номер 8 Ани Вангелова също продължава напред след лесен успех срещу участващата с "уайлд кард" българка Мелади Тодорова с 6:1, 6:0 само за 56 минути. Вангелова очаква на четвъртфиналите румънката Йоана Гаспар, която победи сънародничката си Габриела Дука със 7:6(4), 1:6, 6:1.

Номер 7 Аршинкова загуби от състезаващата се за Турция българка Хюлия Есен с 6:4, 3:6, 6:4 след почти три часа на корта в мач с общо 20 пробива. Друга представителка на домакините Гергана Топалова, участваща с "уайлд кард", пък отпадна във втория кръг след поражение от петата в схемата Мириам Булгару (Румъния) с 6:0, 4:6, 2:6.