Долгополов спря серията на Джумхур и е на финал с Гофен

30-09-2017 16:51 | Любомир Тодоров

Александър Долгополов и Давид Гофен ще определят шампиона на турнира в Шънджън, Китай.

Украинецът победи босненеца Дамир Джумхур с 6:3, 6:4 за 72 минути игра. Така Долгополов прекъсна серията на Джумхур от осем поредни победи. Намиращият се на 40-о място в световната рангллиста Дамир ще играе срещу Григор Димитров в Пекин.

Долгополов проби за 3:1 в първия сет и за 5:4 във втория и това беше достатъчно да надделее над съперника, който отстрани Саша Зверев на четвъртфиналите.

В другия полуфинал вторият поставен Давид Гофен положи доста усилия, за да преодолее играещия за Швейцария Хенри Лааксонен със 7:6(7), 5:7, 6:3. Белгиецът проби за първи път за 1:0 в третия сет, а после повтори упражнението и в заключителния гейм.

За Гофен това е трети финал след загубените през февруари в София (от Григор Димитров) и в Ротердам (от Жо-Вилфред Цонга).

Долгополов е спечелил единствената среща с Гофен. Тя е била на US Open през 2013 година, когато украинецът побеждава с 6:2, 6:4, 6:4.