Водачът Чилич с лесна победа в Токио

02-10-2017 12:24 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата на тенис турнира в Токио от категория АТР 500 Марин Чилич се завърна от контузия с лесна победа.

Снажният хърватин спечели с 6:3, 6:2 срещу квалификанта от Гърция Стефанос Циципас. Мачът продъли 74 минути. Чилич допусна пробив в третия гейм, но след това сам наниза четири брейка, без да допусне нито един. Марин завърши с 8 аса и 83 процента спечелени точки при вкаран първи сервис.

Хърватинът, който стигна полуфинал миналата година, очаква в следващия кръг победителя от срещата между японеца Ясутака Учияма и сънародника си Фрнко Шкугор.

Успешно тръгна и петият поставен Кевин Андерсън. В първия си мач след финала на US Open двуметровият южноафриканец се справи с Жил Симон от Франция с 6:2, 7:6(6) за час и половина.

Андерсън направи два пробива в първия сет и не допусна съперника му да стигне дори до брейкбол. Той завърши със 17 аса и 85 процента спечелени точки при разигран първи сервис.

Следващият опонент на Кевин е Райън Харисън. Американецът надделя над 19-годишния японски квалификант Юсуке Такахаши с 6:4, 4:6, 6:4.