Кириос на четвъртфинал след обрат

04-10-2017 09:10 | Любомир Тодоров

Ник Кириос е първият четвъртфиналист на АТР 500 турнира в Пекин.

Осмият поставен австралиец направи обрат срещу Миша Зверев от Германия, за да го победи с 3:6, 6:2, 6:2 за час и 22 минути игра.

Мачът започна добре за левичаря Зверев, който проби за 3:1. В заключителния гейм на сета Миша стигна до точка за спечелването му и я реализира с прецизно воле. Това вбеси Кириос, който строши ракетата си.

От този момент до края обаче Ник заигра на много високо ниво, което принуди съперникът му да греши по-често. В следващите две части тенисистът от Канбера направи по два пробива, като загуби общо пет точки на свое подаване.Кириос завърши срещата с 33 печеливши удари (11 аса) при едва 14 непредизвикани грешки.

На четвъртфиналите австралиецът очаква Стив Дарси от Белгия, който спечели срещата между квалификантите с Душан Лайович (Сърбия) с 6:3, 6:4..