Чилич и Гофен продължават в Токио

04-10-2017 13:03 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата на АТР 500 турнира в Токио Марин Чилич се класира убедително за четвъртфиналите.  Успех в първия си мач записа и №4 Давид Гофен.

Хърватинът преодоля участващия с "уайлд кард" Юичи Учияма от Япония с 6:3, 6:4. Чилич направи по един пробив във всеки сет, като отрази единствената възможност за брейк на съперника си. Марин завърши с 14 аса и 88 процента спечелени точки при вкаран първи сервис.

Следващият опонент на Чилич е Райън Харисън. Американецът отстрани №5 в схемата Кевин Андерсън след 6:3, 1:6, 7:6(2).

Белгиецът Гофен победи Фелисиано Лопес от Испания със 7:5, 6:1. В първия сет финалистът от миналата година Давид проби в заключителния гейм и във втората част беше господар на корта, като реализира още два брейка. Гофен надстреля съперника си, като постигна 12 аса срещу седем за левичаря от Мадрид.

На осминафиналите шампионът от Шънджън среща австралиеца Матю Ебдън.