Мария Мицова стигна финала в София

07-10-2017 19:34 | Любомир Тодоров

Водачката в схемата на Откритото първенство на България по бадминтон Мария Мицова ще играе на финала на турнира от категория "Интернешънъл чалъндж", който се провежда в столичната зала "Европа".

На полуфинала 20-годишната левичарка от Русе се наложи над четвъртата поставена Аквиле Стапусайтите от Литва с 21:11, 21:15 след 35 минути игра. Мицова няма загубен гейм в турнира.

За титлата националката на България ще спори с №7 Мая Павлинич от Хърватия. Мария, която е 64-а в света, и съперничката й, която е №399 в света, ще се срещнат за първи път.

Преди това левичарският дует Мицова и Димитър Янакиев отстъпи на полуфинала на смесени двойки. В драматичен двубой българите загубиха от индийския микс Ахиля Харджани и Саням Шукла след 21:17, 20:22, 24:26 след 49 минути игра.

При мъжете играещият за България Алекс Флаар отстъпи на същата фаза на турчина Мухамед Али Курт с 16:21, 17:21.

По време на турнира Българската федерация по бадминтон награди заслужили дейци по случай 50-годишнината на този спорт у нас.

Доайенът на съдиите в България Иво Филипов символично предаде своята реферска фланелка на Марян Стойновски, с което сложи край на дългогодишната си кариера.