Кириос се отказа за пети път този сезон

10-10-2017 12:25 | Любомир Тодоров

Финалистът от турнира в Пекин Ник Кириос не можа да доиграе двубоя си от първия кръг на Мастърс 1000 турнира в Шанхай.

Австралиецът се отказа  без видима причина срещу американеца Стийв Джонсън след 47 минути игра при резултат 6:7(5). Заради това Ник получи солидна доза освирквания от трибуните. Според СВS това било в знак на протест срещу съдиите.

Това е петото отказване на 22-годишния Ник този сезон, след като "хвърли кърпата" на турнирите във Вашингтон, Уимбълдън, Куинс клъб и Индиън Уелс, когато се оттегли преди четвъртфинала срещу Роджър Федерер.

Миналата година в Шанхай той демонстративно допусна загуба от Миша Зверев, заради което беше глобен от АТР.

В друг двубой от днес 12-ият поставен Джон Иснър се справи трудно с Душан Лайович от Сърбия с 4:6, 7:6(5), 7:6(6). Снажният янки отрази мачбол при 5:6 точки във втория тайбрек, след което триумфира. Иснър наниза 29 аса за успеха.

Поставеният под №11 Кевин Андерсън пък заби "само" 13 точки от сервис при победата над финалиста от Токио Адриан Манарино с 6:3, 6:1.