Винъс преодоля Остапенко в тричасов двубой

24-10-2017 18:04 | Любомир Тодоров

Винъс Уилямс запази шансове да се класира за полуфиналите на заключителния турнир на най-добрите в WTA в Сингапур.

В двубой от Бялата група американката надделя след три часа и 13 минути игра над Елена Остапенко от Латвия със 7:5, 6:7(3), 7:5. Тя вече е с актив една победа и една загуба, докато Остапенко практически отпадна с две поражения.

В решаващия трети сет Уилямс успя да пробие за 6:5. Елена игра смело и отрази три брейкбола, но при четвъртия капитулира. След това 37-годишната Винъс сервираше за мача. Тя поведе с 40:15 и реализила първия мачбол.

Американката завърши с 26 печеливши удари (4 аса) срещу 29 непредизвикани грешки (10 двойни). Остапенко записа 48 уинъра (2 аса) и 40 грешки (13 двойни).