Пети мач ще определи шампиона

26-11-2017 17:38 | Любомир Тодоров

В последната, пета, среща ще бъде определен носителят на Купа "Дейвис".

Това стана факт, след като Давид Гофен направи резултата в Лил 2-2 между Франция и Белгия. Той победи Жо-Вилфред Цонга със 7:6(5), 6:3, 6:2 след два часа и 47 минути игра.

В първата част белгиецът отрази общо шест точки за пробив, като последната в 12-ия гейм беше сетбол. В последвалия тайбрек след 4:5 точки Гофен спечели три поредни разигравания и така измъкна сета.

Следващата част беше решена от един-единнствен пробив на Давид за 4:2. В заключителния сет белгиецът поведе с 40:0 в третия гейм и проби Цонга за 2:1. После направи още един брейк за 4:1. Веднага след това французинът поведе с 40:0, но не успя да осъществи първия си пробив в мача. При 1:5 Жо-Вилфред сервираше за оставане в двубоя. Гофен поведе с 40:15, но съперникът му отрази двата мачбола и взе гейма. След това белгиецът обаче затвори мача с гейм на нула.

Гофен спечели и втория си мач в Лил, като завърши с 30 печеливши удари и 29 непредизвикани грешки, докато Цонга записа 33 уинъра и 51 грешки.

Титлата ще се реши в петата среща, в която се срещат Люка Пуй и Стив Дарси.