Успешен старт за Терзийска в Кастейон

28-11-2017 15:00 | Tennis24.bg

Джулия Терзийска се класира за втория кръг на турнира в Кастейон (Испания) с награден фонд от 15 хиляди долара. Българката победи със 7:5, 6:4 Ксию Уанг от Китай за 1 час и 39 минути игра.

В първата част двете тенисистки си размениха по два пробива до 4:4. При 4:5 Терзийска успя да запази самообладание и да отрази три сетбола на 16-годишната Уанг. Джулия изравни резултата на 5:5, а след това спечели два гейма за да затвори сета със 7:5 за 53 минути игра.

Във втората част Терзийска на два пъти поведе с пробив, но допусна изравняване за 4:4. Българката постигна нов брейк за 5:4, а след това собствен сервис затвори срещата.

Във втория кръг Терзийска ще играе срещу осмата поставена Кристина Букса от Испания, която е №424 в света.

Българката ще играе и в надпреварата по двойки. Терзийска и Анита Хусарич от Босна и Херцеговина са поставени под №2 в схемата.