Дел Потро навлиза във форма, близо е до топ 100

25-02-2011 09:38 | Станко Димов

Поставеният под номер 2 в схемата Марди Фиш се класира за 1/4-финал на турнира на твърди кортове в Делрей Бийч, след като победи изразително с 6:2, 6:1 бразилеца Рикардо Мело.

Американецът, който е бивш шампион от турнира, загуби едва 8 точки на свой сервис, като в същото време осъществи 5 пробива в подаването на колебливия су съперник. По този начин Фиш взе частичен реванш за загубата от Мело именно в Делрей Бийч през 2004-та година, където бразилецът спечели единствената си до момента титла от ATP.

Следващият съперник пред Фиш ще бъде Алехандро Файа от Колумбия.

Не по-малко впечатляваща победа записа и Хуан Мартин Дел Потро. Аржентинецът разби с 6:1, 6:1 Теймураз Габашвили в мач, продължил 69 минути. Дел Потро показа страхотна игра в сервис геймовете си, в които загуби едва 7 точки. Следващият съперник пред бившия номер 4 в света е Кевин Андерсон.

При победа Дел Потро ще запише трети пореден полуфинал. Аржентинецът вече се изкачи с повече от 300 места в световната ранглиста и при титла в Делрей Бийч, той може да разчита на завръщане в топ 100.