Надал и Федерер с номинации за Лауреус

17-01-2018 16:02 | Любомир Тодоров

Първите двама в световната ранглиста Рафаел Надал и Роджър Федерер бяха номинирани за наградата "Лауреус" след вота на световните спортни медии. Победителите ще бъдат обявени на 27 февруари в Монако.

Двамата ще спорят за спортните оскари заедно с трима британци. Това са световният шампион в бягането на 10 000 метра Мо Фара, четирикратният победител в Тур дьо Франс Крис Фруум и четирикратният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън.

Рекордьорът по титли от Големия шлем Федерер, който е печелил четири пъти наградата "Лауреус", е с номинация и в категорията "Завръщане на годината".

При дамите също има две тенисистки. Това са шампионката от Откритото първенство на Австралия Серина Уилямс и победителката в Уимбълдън Гарбине Мугуруса. Те се борят за приза с лекоатлетките Алисън Филикс и Кастер Семеня, плувкинята Кейти Ледецки и състезателката по ски-алпийски дисциплини Микаела Шифрин.