Халеп оцеля в 4-часова драма

Свързани новини
20-01-2018 08:50 | Tennis24.bg

Водачката в световната ранглиста Симона Халеп се класира по драматичен начин за осминафиналите на Australian Open. В третия кръг румънката се наложи с 4:6, 6:4, 15:13 над 76-та в света Лорън Дейвис от САЩ в мач продължил близо 4 часа.

Двете започнаха много равностойно срещата, като Халеп първа стигна до пробив в петия гейм за 3:2. До края на сета обаче 24-годишната американка направи пълен обрат и стигна до успеха с 6:4.

Вторият сет отново премина много равностойно, като този път лидерката в схемата успя да се наложи след един пробив в третия гейм, оказал се напълно достатъчен за нея да изравни резултата.

В решителната трета част двете тенисистки си размениха общо девет пробива, но в крайна сметка Халеп бе тази, която стигна до крайния успех след драматичното 15:13 в нейна полза.

"Това бе изключително тежък и дълъг мач. Никога преди не мисля, че съм играла толкова дълъг трети сет, така че съм много щастлива, че успяха да го спечеля", заяви след срещата румънката. На осминафиналите първата ракета в света ще срещне победителката от двубоя между Ашли Барти (САЩ) и Наоми Осака (Япония).