Багдатис спря втория в схемата

08-02-2018 19:29 | Любомир Тодоров

Вторият поставен Адриан Манарино отпадна в първия си мач на Sofia Open.

Маркос Багдатис от Кипър победи французина с 6:7(4), 6:3, 6:1 в двучасов двубой в "Арена Армеец".

Двамата си размениха пробиви в началото на първия сет. Манарино нанесе своя удар с нов брейк, този път на нула, с който поведе с 5:4. След това сервираше за сета, но Багдатис върна пробива на 15. В 12-ия гейм кипърецът стигна до сетбол, но съперникът го неутрализира с хубав сервис и после взе подаването си. В следващия гейм получи разтежение но продължи да играе.Последва тайбрек. В него Манарино поведе с 4:0 точки. При 6:3 вече имаше три поредни сетбола и реализира втория, за да затвори частта след 63 минути игра.

Багдатис стартира с пробив следващата част. В деветия гейм кипърецът имаше два сетбола на сервис на Манарино, но не успя. При третия французинът се изхитри да направи двойна грешка и частите бяха изравнени.

Маркос започна с пробив и заключителния сет, когато дръпна с 2:0. Той проби отново за 5:1 и сервира без проблеми за мача.

На четвъртфинал Багдатис излиза срещу квалификанта Йозеф Ковалик от Словакия.