Джазири с нова победа на турнира в Дубай

01-03-2018 17:53 | Станко Димов

Малек Джазири, който на старта отстрани водача в схемата Григор Димитров, вече е участник на полуфиналите на турнира на твърди кортове в Дубай. Това стана факт, след като тунизиецът пречупи с 2:1 сета Стефанос Циципас (Гърция) след два часа игра, в отделните части 6:4, 3:6, 6:3.

Ранен пробив в третия гейм се оказа напълно достатъчен за Джазири да вземе сета. Когато сервира при 5:4 той спечели подаването си на 0.

Във втората част Джазири загуби подаването си за 2:4, след което до края на сета Циципас не допусна колебания при свой начален удар и изравни резултата. Отново един брейк се оказа ключов за изхода и на финалния сет. Направи го Джазири за преднина 4:2, след което реализира третия си мачбол, когато сервира за двубоя.

На полуфиналите участващия с „уайлд кард“ Джазири ще премери сили с №3 в схемата Роберто Баутиста Агут от Испания.