Нова победа за Чорич, Андерсън на пътя му пред първи 1/2-финал

15-03-2018 09:47 | Николай Драганов

Нова победа и класиране за четвъртфиналите записа Борна Чорич в Индиън Уелс. 21-годишният хърватин се наложи с 6:2, 6:7(6), 6:4 над още по-младия американец Тейлър Фриц за 2 часа и 12 минути.

Преди това Фриц беше записал три престижни победи - над сънародника си Рейли Опелка в първи кръг и най-вече над Андрей Рубльов и Фернандо Вердаско в следващите два, но победната му серия спря срещу Чорич.

Хърватинът, на когото експертите отдавна предричат бляскаво бъдеще, изглежда като най-после да е намерил себе си след спорни периоди. До този момент в Индиън Уелс той надигра Доналд Йънг в първи кръг и поставените Алберт Рамос и Роберто Баутиста Агут в следващите два, при това без да изгуби сет.

Срещу Фриц световният №49 срещна най-сериозното си изпитание, като в решителния трети сет изостана с пробив, успя да го върне в средата на частта, а при 4:4 спаси нова точка, която имаше цената на скрит мачбол за Фриц. Чорич обаче се справи, а няколко минути по-късно на свой ред се добра до три мачбола в подаването на американеца и от третия опит стигна до успеха.

Борна Чорич ще се опита да достигне до своя първи "Мастърс" полуфинал, а негов съперник на четвъртфиналите ще бъде Кевин Андерсън. Южноафриканецът осъществи обрат от 0:1 сета в мача си срещу Пабло Кареньо Буста и в крайна сметка го победи след 4:6, 6:3, 7:6(6). Андерсън загуби едва 7 точки при свой първи сервис (43 от 50, 86%) и наниза 16 аса.

До този момент Андерсън и Чорич имат три мача помежду си, а хърватинът неизменно е от губещата страна.