Терзийска отново на финал в Египет

17-03-2018 17:04 | Tennis24.bg

Джулия Терзийска се класира за финала на турнира на твърди кортове в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара.

Терзийска се наложи над квалификантката Ангелина Габуева (Русия) с 6:4, 1:6, 6:3 след 108 минути игра.
22-годишната софиянка навакса изоставане от 1:3 в първия сет, но във втората рускинята доминираше и изравни резултата. В решаващия трети сет българката стартира със серия от четири поредни гейма по пътя си към успеха.

Така Терзийска заработи 7 точки за световната ранглиста и 1470 долара, а в спора за трофея тя ще играе утре срещу петата в схемата испанка Нурия Парисас-Диас.

Българката вече е в серия от девет поредни победи във веригата на ITF, след като през миналата седмица спечели друг турнир от същия ранг в Шарм Ел Шейх.

По-късно днес тя ще играе във финала на двойки заедно с румънката Лаура-Йоана Андрей срещу Камонван Буаям (Тайланд) и Ангелина Голубева (Русия).