Лазов продължи победната серия на България (снимки)

05-04-2018 12:12 | Станко Димов

България продължава с убедителните си победи в двубоите от Група III за Купа „Дейвис“ в зона Европа. След като в сряда възпитаниците на капитана Тодор Енев загубиха общо 1 гейм в трите мача с Албания, в четвъртък Александър Лазов продължи наказателната акция на „трикольорите“.

В първия двубой на единично от дуела с Исландия, левичарят от Пазарджик се наложи с 6:1, 6:1 над Егил Сигурдсон след близо час игра на кортовете на ТК Локомотив в Пловдив. След минутки на корта ще излязат Димитър Кузманов и Антон Магнусон, като победа за пловдивчанина ще гарантира на българския тим крайния успех в дуела.

В петък България ще се изправи срещу Македония, а двубоят, по всяка вероятност ще бъде пряк сблъсък за място на плейофите за изкачване в по-горна група, които ще се проведат в събота.

Припомняме, че в сряда дебют с националния отбор на България записа 16-годишният Адриан Андреев, който се наложи с 6:1, 6:0 в първия си мач за родината.