Европейски финал за Габриела и Стефани Стоеви

28-04-2018 17:19 | Николай Драганов

Вторите поставени Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за втора поредна година на финал на двойки на Европейското първенство по бадминтон в Уелва, Испания, предаде БНР.

В неделя сестрите, които са сребърни медалистки от „Казан 2017“, ще се опитат да донесат на България първа титла от шампионата на Стария континент.

Стоеви победиха третите в схемата Майкен Фруегорд и Сара Тюгесен от Дания с 21:10, 21:18 след 51 минути игра.

Сестрите започнаха устремно срещата. В първия гейм задължителната почивка дойде при резултат 11:4 точки. Преднината на Стоеви стигна до девет точки при 18:9 и те с лекота затвориха гейма след 21 минути игра. Във втората част датчанките бяха по-равностойни. Паузата дойде при 11:9 за Фруегорд и Тюгесен.

Хасковлийките изравниха при 12:12, а след това и поведоха при 14:13. При 20: 17 Габриела и Стефани стигнаха до три поредни мачпойнта и триумфираха при втората си възможност.

На финала Стоеви очакват победителките от двубоя между №5 в схемата Селена Пийк и Шерил Зайнен (Холандия) и №6 Емили Лефел и Ан Тран (Франция).