Шарапова подчини Младенович, класира се на четвъртфинал

09-05-2018 22:49 | Николай Драганов

Златка Замова, кореспондент на Tennis24.bg в Мадрид

Бившата №1 в света Мария Шарапова се поздрави с трета победа на силния турнир в Мадрид.

Рускинята се наложи с 6:3, 6:4 над №22 в света Кристина Младенович, което и донесе класиране на четвъртфиналите.

Това е най-престижното класиране за Маша след завръщането и на корта през миналата година, което се случи след дълга пауза заради наказание.

Шарапова наниза 30 уинъра и 9 аса, а през следваща седмица ще се завърне в Топ 40 на ранглистата.

Шарапова изостана с 0:2 в първия сет, но успя да изравни за 3:3, а след това доминираше, регистрира нов пробив и спечели с 6:3. Един пробив в седмия гейм на втората част реши изхода на мача в нейна полза.

В опит да се класира на полуфинал, Маша ще се изправи срещу Кики Бертенс, която по-рано днес отстрани световната №2 Каролине Вожняцки.