Супер Дел Потро с летящ старт в Индиън Уелс

11-03-2011 12:11 | Станко Димов

Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро се завърна по впечатляващ начин на турнира в Индиън Уелс. В мач от първия кръг снажният тенисист надви с 6:4, 6:0 Радек Щепанек след само 84 минути игра.

Равновесие на корта имаше само в началото на първия сет, до резултат 3:3 гейма. След това Дел Потро спечели 9 от следващите 10 гейма, с което заслужи победата си.

"Пробих го много рано и с моя сервис станах по-уверен. Когато затворих първия сет играта ми потръгна. Много съм доволен от форхенда ми и като цяло мисля, че направих добър мач", коментира Дел Потро.

22-годишният Дел Потро пропусна турнира миналия сезон заради травма в китката. Преди дни аржентинецът спечели първата си титла след завръщането си на корта, триумфирайки в Делрей Бийч без да загуби сет.

"Играя по-добре, отколкото преди две седмици. Нуждая се от време, за да играя още по-добре. Тогава ще имам възможността да победя всеки, особено момчетата от Топ 10", каза още Дел Потро. Във втори кръг аржентинецът ще се изправи срещу шампиона от миналата година Иван Любичич.

С победи на старта в Индиън Уелс започнаха още Майкъл Ръсел, Ярко Ниеминен, Иво Карлович, Ричард Беранкис и Янко Типсаревич.