Григор Димитров открива програмата на централния корт



26-05-2018 14:29 | Станко Димов

Григор Димитров получи изключителната привилегия да участва в първия двубой на централния корт „Филип Шатрие“ и на практика да открие програмата на „Ролан Гарос“ 2018.

Българинът ще се изправи срещу Виктор Троицки от 12:00 часа българско време в неделя. До момента Димитров има преднина от 3-2 успеха над сърбина. Те се срещнаха на старта в Париж преди 2 години, когато Троицки се наложи драматично с 3:2 сета.

Корт "Филип Шатрие", начало 12:00 часа:
Виктор Троицки (Сърбия) - Григор Димитров (България, №4)
Ализе Корне (Франция, №32) - Сара Ерани (Италия)
Люка Пуй (Франция, №15) - Данийл Медведев (Русия)
Елена Остпенко (Латвия, №5) - Катерина Козолова (Украйна)

Корт "Сузан Ланглен", начало 12:00 часа:
Айла Томлянович (Австралия) - Елина Свитолина (Украйна, №4)
Елио Бенхерит (Франция) - Гаел Монфис (Франция, №32)
Киан Ван (Китай) - Винъс Уилямс (САЩ, №9)
Рикардас Беранкис (Литва) - Александър Зверев (Германия, №2)

Корт 1, начало 12:00 часа:
Куруми Нара (Япония) - Барбора Стрицова (Чехия, №26)
Кей Нишикори (Япония, №19) - Максим Жанвие (Франция)
Йохана Конта (Великобритания, №22) - Юлия Путинцева (Казахстан)
Давид Гофен (Белгия, №8) - Робин Хаасе (Холандия)

Корт 3, начало 12:00 часа:
Мадисън Бренгъл (САЩ) - Анет Контавейт (Естония, №25)
Йозеф Ковалик (Словакия) - Пабло Кареньо Буста (Испания, №10)
Франческа Скиавоне (Италия) - Виктория Кузмова (Словакия)
Федерико Делбонис (Аржентина) - Томас Белучи (Бразилия)

Корт 6, начало 12:00 часа:
Сайсай Джен (Китай) - Екатерина Макарова (Русия)
Николас Хари (Чили) - Джаред Доналдсън (САЩ)
Оскар Отте (Германия) - Матео Беретини (Италия)
Магдалена Фреч (Полша) - Екатерина Александрова (Русия)

Корт 7, начало 12:00 часа:
Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина, №26) - Денис Кудла (САЩ)
Дженифър Бреди (САЩ) - Амандин Хес (Франция)
Иво Карлович (Хърватия) - Корентин Муте (Франция)
Магда Линет (Полша) - Зарина Диас (Казахстан)

Корт 9, начало 12:00 часа:
Петра Мартич (Хърватия) - Йафан Ванг (Китай)
Мартин Клижан (Словакия) - Ласло Джере (Сърбия)
Гуидо Андреоци (Аржентина) - Тейлър Фриц (САЩ)
Александра Дюлгеру (Румъния) - Кристина Макхейл (САЩ)

Корт 18, начало 12:00 часа:
Грегори Барер (Франция) - Раду Албот (Молдова)
Аранча Рус (Холандия) - Слоун Стивънс (САЩ, №10)
Фернандо Вердаско (Испания, №30) - Йошихито Нишиока (Япония)
Kло Паке (Франция) - Полин Пармантие (Франция)

_____
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Турнир: Mallorca Open
Категория: Друг
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: $ 250,000

Official Website | Livescore
Турнир: Nature Valley Classic
Категория: Друг
Място на провеждане: Бирмингам, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: $ 1,006,263

Official Website | Livescore
Турнир: Gerry Weber Open
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Хале, Германия
Настилка: Тревна
Награден фонд: €2,219,150

Official Website | Livescore
Турнир: Fever-Tree Championships
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Куинс Клъб, Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €2,219,150

Official Website | Livescore
Други новини