Нова победа за Мария Шарапова в Париж

31-05-2018 17:24 | Николай Драганов

Шампионката от 2012-та и 2014-та година Мария Шарапова записа втора победа в тазгодишното издание на "Ролан Гарос".

Рускинята, която започна седмицата под №30 в света, се наложи със 7:5, 6:4 над намиращата се под №50 в ранглистата Дона Векич.

Първата част започна с разменени пробиви, а при 4:3 Маша отново проби и сервираше за спечелване на сета. Вместо да го затвори в своя полза, тя допусна пробив и мачът продължи. Все пак при 6:5 Шарапова се добра до трети пробив в сета и поведе.

Вторият сет рускинята водеше с два на един пробива до 5:3, когато отново сервираше за сета и мача, но допусна да бъде пробита. Последва маратонски гейм, в който Векич така и не успя да изравни, макар да спаси четири мачбола. При петия Шарапова наниза уинър, който я класира за трети кръг след 1 час и 57 минути игра.

На старта на турнира Маша победи трудно с 6:1, 4:6, 6:3 квалификантката Рихел Хогенкамп от Холандия. В трети кръг бившата №1 в света ще се изправи срещу №6 в схемата Каролина Плишкова.

По-рано днес Плишкова се наложи след обрат с 3:6, 6:4, 6:1 над финалистката в Париж от 2015-та година Луцие Шафаржова.

До този момент Плишкова и Шарапова са срещали веднъж - през 2015-та година на финала за "Фед Къп", а победата е за рускинята, макар Чехия да триумфира с титлата.

През миналата година Шарапова не успя да събере достатъчно точки, за да се включи поне в квалификациите на турнира, а организаторите отказаха да и дадат "уайлдкард", въпреки че е двукратна носителка на трофея.