Надал прелетя покрай аржентинец

31-05-2018 19:30 | Николай Драганов

Десеткратният шампион Рафаел Надал прелетя към трети кръг на "Ролан Гарос" с победа 6:2, 6:2, 6:2 над аржентинеца Гуидо Пея.

Световният №1 се нуждае само от около 2 часа, за да се класира напред в търсене на рекордна 11-та титла в Париж.

Следващият му съперник ще бъде Ришар Гаске, който се наложи с 6:2, 3:6, 6:3, 6:0 над Малек Джазири.

"Познаваме се от 11-годишни, израснахме заедно, така че ще бъде удоволствие да се срещнем. Изиграх страхотен мач днес, много съм щастлив как играх", коментира Надал след успеха над Пея.

За последно Надал е губил сет на "Ролан Гарос" през 2015-та година при загубата от Новак Джокович на четвъртфиналите.

В мача срещу Пея той спаси и четирите точки за пробив, пред които беше изправен и наниза 37 уинъра. На старта тази година в Париж Рафа имаше по-труден мач срещу Симоне Болели, но все пак записа чиста победа.