Надал поведе "Испанската армада" с разгромна победа

13-03-2011 09:47 | Николай Драгиев

Рафаел Надал стартира по впечатляващ начин "Мастърс 1000" в Индиън Уелс. Испанецът победи с 6:0, 6:2 Рик де Вуст (ЮАР) във втори кръг. Испанецът спечели осем поредни гейма в мача, преди Де Вуст да открие своята сметка.

"Моят съперник днес бе по-нервен от обичайното. Именно затова не се наложи да показвам най-доброто от моята игра. Не мога да кажа, че играх добре. Просто направих нужното, за да спечеля," коментира Надал.

24-годишният испанец ще се бори за своята трета титла в Индиън Уелс и първа за годината.

Следващият му съперник ще бъде американецът Райън Суитинг. Той победи Хуан Монако след 6:1, 0:6, 6:1. Надал и Суитинг се срещнаха за последно на Australian Open и Рафа нямаше проблеми за 3:0 сета.

Надал бе "облагодетелстван", тъй като най-опасният му съперник за евентуален мач в четвърти кръг - Жо-Вилфред Цонга изненадващо отпадна. Отстрани го Ксавие Малис - 7:6, 7:5.

Така от "испанската армада" само Давид Ферер не успя да стигне трети кръг. Това направиха Фернандо Вердаско, Николас Алмагро, Томи Робредо, Алберт Монтанес и Рафаел Надал.