Сам Куери с рекорд на Индиън Уелс

15-03-2011 12:05 | Станко Димов

Американецът Сам Куери се класира за първи път в кариерата си за четвърти кръг на турнира в Индиън Уелс. Рано тази сутрин Куери се наложи в два сета - 7:5, 6:4 над световния номер 9 Фернандо Вердаско.

Подкрепян от местната публика, Куери не допусна нито един пробив в подаването си и записа девета победа над играч от Топ 10 (9 победи и 26 загуби).

Миналата година Куери спечели 4 титли от ATP, като по този начин се нареди веднага след Рафаел Надал и Роджър Федерер. Най-запомнящият се успех бе на финала на турнира в Лос Анжелис, където Куери се справи с Анди Мъри.

2011-та не започна по най-добрия начин за третата ракета на САЩ, който спечели първите си 3 двубоя. В последните седмици обаче Куери стабилизира играта си и спечели 5 от последните си 7 срещи.

Следващият съперник на Куери в Индиън Уелс отновоще бъде испанец - 25-ият в основната схема Томи Робредо. Бившият номер 5 в света се справи с лекота с 6:0, 6:4 над Доналд Иънг за само 68 минути игра.