16-03-2011 03:56 | Николай Драгиев

Роджър Федерер се класира за четвърти кръг на турнира в Индиън Уелс. Швейцарецът победи с внушителното 6:0, 6:2 Хуан Игнасио Чела (Аржентина). Така за място на четвъртфинал той ще спори с 18-годишния американец Райън Харисън.

Федерер си правеше каквото поиска с Чела по време на срещата. Аржентинецът получи една точка за пробив в първия гейм от мача и тя му остана единствена. В първите 12 точки на срещата Федерер направи цели четири къси топки, а три от тях бяха успешни.

Подобно на Новак Джокович по-рано, Федерер нямаше никакво намерение да дава лесни точки на опонента. Така трикратният шампион в Индиън Уелс приключи мача за 58 минути игра.

Фрапантното бе, че Федерер завърши двубоя с 30 уинъра срещу едва 3 за неговия опонент.

"Малко съм изненадан от резултата. Успях да бъда агресивен през целия двубой и това ми помогна. От своя страна Чела имаше проблеми със своя сервис," анализира Федерер.

Попитан какво мисли за младоците Милош Раонич и Райън Харисън, Федерер обобщи: "Ще бъде интересно. И двамата имат мощни сервиси и играят много агресивно."