Без да блести Рафаел Надал стигна четвъртфинал (видео)

17-03-2011 07:10 | Николай Драгиев

Световният номер 1 Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на "Мастърс 1000" в Индиън Уелс. Двукратният шампион в надпреварата не показа най-добрата си игра, но надви Сомдев Деварман (Индия, №84) със 7:5, 6:4 за час и 54 минути игра. За място на полуфинал испанецът ще мери сили с хърватина Иво Карлович.

"Първият сет започнах ужасно. После подобрих малко играта си. Не успях да бъда достатъчно агресивен особено с моя форхенд. Нивото ми бе много слабо в първия сет. Вторият сет бе доста по-добър на фона на първата част.

"Карлович е добър играч. Не обичам да играя срещу него, защото мачът се решава от 2-3 точки," коментира Надал.

Надал не изглеждаше свеж и допускаше нетипично много непредизвикани грешки. Той бе пробит още на старта на двубоя, но бързо възстанови равенството. Решителният момент в първия сет бе при 5:5. Тогава след гейм, продължил 10 минути, Надал спаси три възможности за пробив в своето подаване, и поведе с 6:5. След това той проби убедително за първия сет - 7:5.

Втората част бе подобна. До 4:4 равностойна битка, след което Рафа включи на по-висока предавка и приключи в своя полза мача. Все пак добрата новина пред Надал бе че той реализира над 30 уинъра.

В другия двубой от осминафиналите в тази част на схемата, Иво Карлович надви без проблеми Алберт Монтанес със 7:6, 6:2, нанизвайки 16 аса.

До момента Надал и Карлович са играли общо три пъти и винаги победител е бил Матадора. И в трите случая обаче Карлович неизменно печели поне един сет.