Андреев остана със сребро от Европейското

29-07-2018 16:30 | Tennis24.bg

Адриан Андреев пропусна мачбол и загуби финала на Европейското първенство по тенис за юноши до 18 години на червените кортове в Клостерс (Швейцария). Поставеният под номер 1 Андреев претърпя поражение в мача за трофея от 11-ия в схемата Йонас Форейтек (Чехия) със 7:6(1), 6:7(6), 3:6.

Българинът взе оспорвания първи сет с категоричен успех в тайбрека, а във втората част отново се стигна до тайбрек, в който 17-годишният софиянец навакса изоставане от 2:5 точки и при 6:5 имаше мачбол, но не успя да го реализира, а с три поредни разигравания Форейтек стигна до изравняване на резултата.

В третата част чехът проби за 3:2, но Андреев веднага върна брейка. След 3:3, обаче, Форейтек доминираше и стигна до крайната победа с поредица от три гейма.

Димитър Кузманов беше последният българин, който игра на финал на Европейското първенство по тенис за юноши през 2011 година, но тогава загуби в два сета от испанеца Роберто Карбайес Баена.