Раонич подчини Гофен на старта на Rogers Cup

07-08-2018 09:19 | Николай Драганов

Бившият №3 в света Милош Раонич постигна отлична победа на старта на "Мастърс" турнира в Торонто, след като се наложи с 6:3, 6:4 над поставения под №10 Давид Гофен.

Пред родната публика канадецът успя да спечели 100% от точките си при свой първи сервис - 27 от 27 и се класира напред в надпреварата, на която преди 5 години игра финал, негов първи в категория "Мастърс".

Това беше 21-ва победа за Раонич през сезона, в който успя да стигне до полуфинал и четвъртфинал на турнирите в Индиън Уелс и Маями, както и до четвъртфинал на Уимбълдън.

Двубоят срещу Гофен продължи 73 минути, а Раонич поведе в преките им мачове с 3:2 успеха. Канадецът спечели не само 100% от точките си на първи сервис, но и общо 41 от 48 при свой сервис, като от три загубените 7 бяха след двойни грешки.

Във втори кръг Раонич ще се изправи срещу американския талант Франсес Тиафо или сензацията от Италия Марко Чекинато.

При нов успех и благоприятно развитие за Григор Димитров в мача му срещу Фердаско, е възможен сблъсък именно между Раонич и Гришо в трети кръг.