Федерер оцеля срещу Симон

27-10-2018 08:45 | Николай Драганов

Поставеният под №1 в схемата и шампион от миналата година Роджър Федерер постигна трудна победа в четвъртфиналната фаза от тазгодишното издание на турнира в Базел.

Швейцарецът се наложи със 7:6(1), 4:6, 6:4 над френския ветеран Жил Симон след 2 часа и 34 минути игра.

Роджър е достигал поне до полуфинал в 12 последователни появи в Базел, а единствената му загуба на четвъртфинал е преди 19 години, когато е 18-годишна възраст, срещу 6-тия в света Тим Хенман.

В Базел Маестрото търси своята 99-та титла в кариера и девета в този турнир, където вече има 18 поредни победи.

На полуфиналите Федерер ще се изправи срещу руснака Данийл Медведев, който победи Стефанос Циципас след 6:4, 3:6, 6:3. Това ще е втори мач между двамата, а първият беше по-рано през този месец в Шанхай, където Федерер спечели в три сета.

Наскоро Медведев спечели първата си ATP 500 титла на турнира в Токио, което беше трети трофей за него през сезона. През тази седмица той за първи път проби в Топ 20.