Трудно, но успешно начало за Елица Костова

31-10-2018 10:01 | Tennis24.bg

Елица Костова стартира с победа на турнира на твърди кортове в зала в Торонто (Канада) с награден фонд 60 хиляди долара.

Националката на България за "Фед Къп", поставена под номер 4 в схемата, надигра трудно 17-годишната полякиня Мая Хвалинска със 7:5, 4:6, 6:3 за два часа и 37 минути игра. В следващия кръг българката ще срещне 248-ата в света белгийка Кимбърли Цимерман.

В първия сет полякинята сервираше за спечелване на сета при 5:4, но Костова направи пробив, след което взе и следващите два гейма и спечели със 7:5.

По подобен начин се разви и втората част, когато отново полската тенисистка сервираше за мача при 5:4, но този път взе подаването си и изравни сетовете. В решителната трета част Костова демонстрира по-голямата си класа и спечели с 6:3.