Кошмарен старт за Стивънс, Квитова изхвърли Сабаленка

08-01-2019 11:21 | Tennis24.bg

Американката Слоун Стивънс се спаси от ранно отпадане от турнира в Сидни, който е с награден фонд 823 хиляди долара. Поставената под номер 4 Стивънс преодоля кошмарно начало, но елиминира руската квалификантка Екатерина Александрова с 0:6, 7:6(3), 7:6(3).

Американката загуби първия сет без спечелен гейм, а след това изоставаше с 3:5 във втория и с 2:4 в третия, но стигна до обрат. За място на четвъртфиналите Стивънс ще играе срещу друга квалификантка - Юлия Путинцева от Казахстан.

Представителката на домакините Ашли Барти отстрани победителката от „Ролан Гарос“ през 2017 година Елена Остапенко (Латвия) с 6:3, 6:3 и във втория кръг ще срещне водачката в световната ранглиста Симона Халеп от Румъния.

Шампионката в Сидни през 2015 година и номер 5 в схемата Петра Квитова (Чехия) стартира с успех над Арина Сабаленка (Беларус) с 6:1, 7:5, след като навакса изоставане от 1:3 гейма във втория сет. Квитова ще играе срещу Су-Вей Сие (Тайван) във втория кръг.