Сладък реванш за Халеп, Винъс оцеля в луд мач

15-01-2019 14:19 | Tennis24.bg

Световната №1 Симона Халеп се класира трудно за втория кръг на Откритото първенство на Австралия. На старта румънката спечели с 6:7 (2), 6:4, 6:2 срещу естонката Кая Канепи.

Срещата започна с ранен пробив за Халеп, но още в следващия гейм Канепи изравни за 2:2. Последва размяна на геймове, която доведе първия сет до тайбрек. В него естонката бе категорична и със серия от мощни удари спечели със 7:2, с което възкреси спомените за победата си над същата съперничка от Откритото първенство на САЩ преди няколко месеца.

За разлика от мача Ню Йорк, сега Халеп успя да се събере във втория сет, заигра по-спокойно и това доведе до куп непредизвикани грешки от страна на Канепи. Многото неточности разстроиха играта на естонката и това позволи на Халеп да осъществи пълен обрат, печелейки втория и третия сет. В следващия кръг Халеп ще играе с американката София Кенин.

За втория кръг се класира и двукратката финалистка Винъс Уилямс. Американката преодоля изключително критичен момент във втория сет на мача с румънката Михаела Бузарнеску, която сервираше за мача, но в крайна сметка Уилямс взе срещата след 6:7(3), 7:6(3), 6:2. В следващия етап 38-годишната Уилямс ще играе с французойката Ализе Корне.

Японката Наоми Осака, която през септември спечели първата си титла в турнирите от Големия шлем, победи полякинята Магда Линет с 6:4, 6:2 и също продължава напред. Двубоят приключи точно час, а Осака взе мача с много голяма лекота. В следващия кръг поставената под номер 4 в основната схема Осака ще играе със словенката Тамара Зиданшек, която победи със 7:5, 6:3 представителката на домакините Дария Гаврилова.