Драма в първия мач на Тийм в Мелбърн

15-01-2019 17:48 | Tennis24.bg

Доминик Тийм се измъчи, но преодоля първия кръг на Australian Open.Поставеният под № 7 австриец се нуждаеше от 3:42 часа, за да се справи със съпротивата на французина Беноа Пер с 6:4, 6:3, 5:7, 1:6, 6:3.

Осминафиналистът от последните два сезона изглежда вървеше към рутинна победа, след като взе първите два сета, но след 5:5 в третата част Пер направи серия от седем поредни гейма, която му помогна да изравни резултата.

В решаващия пети сет Тийм реализира единствен пробив за 5:3, след което успя да затвори мача при четвъртата си възможност при собствен сервис.

Във втория кръг австриецът ще срещне участващия с „уайлд кард“ 19-годишен представител на домакините Алексей Попирин, който елиминира германския ветеран Миша Зверев със 7:5, 7:6(7), 6:4 и записа първа победа в кариерата си в основната схема на турнир от Големия шлем.