Халеп и Квитова са във финалната осмица

20-02-2019 15:17 | Tennis24.bg

Шампионката от 2015 година Симона Халеп се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Дубай с награден фонд 2.8 милиона долара. Поставената под номер 3 в схемата Халеп победи Леся Цуренко с 6:3, 7:5 за 80 минути.

Румънката направи четири пробива в първия сет и два пъти загуби подаването си, а във втората част допусна пробив за 4:5, след което взе три поредни гейма и затвори мача.

Шампионката от 2013 година Петра Квитова също продължава на четвъртфиналите след труден успех над квалификантката Дженифър Брейди със 7:5, 1:6, 6:3 за 2:12 часа. В спор за място на полуфиналите Квитова ще играе срещу Виктория Кузмова, която победи София Кенин с 1:6, 7:5, 6:2.

Су-Вей Сие отстрани в третия кръг номер 5 в схемата Ангелик Кербер с 5:7, 6:4, 6:0 за 1:45 часа.