Тийм се провали с гръм и трясък

18-04-2019 19:23 | Tennis24.bg

Душан Лайович се класира за първи път в кариерата си на четвъртфинал на турнир от сериите Мастърс 1000. Лайович елиминира поставения под номер 5 в схемата Доминик Тийм с 6:3, 6:3 за 92 минути в среща от третия кръг на турнира на червени кортове в Монте Карло.

Сърбинът спечели първите пет гейма в двубоя, а във втората част преодоля пасив от 1:3 и след серия от пет поредни гейма затвори мача.

След този успех Лайович за първи път в кариерата си ще се изкачи до Топ 40 на световната ранглиста в понеделник и ще изпревари в подреждането първата ракета на България Григор Димитров.

На четвъртфиналите Душан Лайович ще играе срещу италианския квалификант Лоренцо Сонего, който победи Камерън Нори с 6:2, 7:5 за 84 минути.

За Тийм това е втори пореден голям турнир, в който той разочарова. След титлата в Индиън Уелс, негова най-значима в кариерата му до момента, австриецът отпадна във II кръг в Маями и в III в Монте Карло.