Нишикори си спомни вкуса на победата

23-04-2019 16:33 | Tennis24.bg

Двукратният шампион Кей Нишикори се класира за третия кръг на турнира на червени кортове в Барселона, който е от категория АТП 500. Поставеният под номер 4 японец надделя над Тейлър Фриц (САЩ) със 7:5, 6:2 и сложи край на серия от три поредни загуби, записвайки първи успех от началото на март от надпреварата в Индиън Уелс.

Нишикори преодоля колебливо начало и изоставане от 1:4, след което взе 11 от следващия 13 гейма по пътя си към обрата. Японецът е победител в турнира през 2014 и 2015 година.

Четирикратният финалист Давид Ферер, който участва с "уайлд кард", също стартира с успех след 6:3, 6:1 над германеца Миша Зверев.

37-годишният представител на домакините, който след две седмици ще сложи край на кариерата си на турнира от серията Мастърс 1000 в Мадрид, започна силно и поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част той изцяло доминираше и не даде особени шансове да съперника.

Така във втория кръг Ферер ще играе срещу поставения под номер 15 Люка Пуй от Франция.