Типсаревич бие в Женева за 4-та победа през сезона

21-05-2019 08:18 | Николай Драганов

Бившият №8 в света Янко Типсаревич записа победа на старта на турнира в Женева, след като се наложи със 7:5, 7:5 над Петер Гойовчик от Германия за 1 час и 43 минути.

34-годишният сърбин, който претърпя 7 операции през годините, вече има 4 победи и 3 загуби през сезона. Той започна годината без ранкинг, а Australian Open беше първият му турнир от US Open 2017.

Четикратният шампион от ATP има 285 победи в тура, а в търсене на още една ще се изправи срещу Хуго Делиен - първият боливиец с победа в ATP тура. Делиен надви опитния Андреас Сепи с 6:1, 3:6, 6:4.

Петият поставен Раду Албот, шампион от Делрей Бийч, победи Лоренцо Сонего от Италия след 7:6(6), 7:6(3) за 1 час и 54 минути, спечелвайки едва две точки повече в целия мач от своя съперник. Молдовецът ще се изправи срещу Хуан Игнасио Лондеро за място на четвъртфиналите.

Американецът Денис Кудла регистрира едва петата победа на клей в своята кариера, след като се наложи с 5:7, 6:2, 6:4 в двубй с 24 точки за пробив над Джордън Томпсън от Австралия след 2 часа и 33 минути игра.

Кудла ще излезе в следващия си мач срещу Николас Хари, който отстрани седмия поставен австралиец Матю Ебдън след 6:2, 7:6(4).

В друг двубой в Женева Таро Даниел се справи с испанския квалификант Бернабе Мираейес след 6:4, 3:6, 6:3 и си уреди мач с шампиона от Мюнхен и Хюстън Кристиан Гарин.

Своя първи мач в основната схема в Женева днес трябва да изиграе Григор Димитров. Неков съперник е Федерико Делбонис от Аржентина, а победителя от този мач ще играе с миналогодишния шампион Мартон Фучович.