Фриц срещу Пер на полуфиналите в Лион

23-05-2019 17:54 | Tennis24.bg

Американецът Тейлър Фриц и французинът Беноа Пер са първите полуфиналисти на турнира по тенис на клей в Лион. 21-годишният Фриц записа четвъртата си победа за година над играч от топ 30, след като надигра с 6:7(6), 6:3, 6:4 втория в основната схема Роберто Баутиста Агут от Испания.

Фриц водеше с 3:0 точки в тайбрека на първия сет, но допусна да загуби предимството си и отстъпи. Във втория сет обаче Фриц направи ранен пробив за 2:0, който задържа и така изравни резултата в мача.

В решителния трети сет американецът проби подаването на съперника си в деветия гейм и в десетия на свой сервис затвори мача.

В полуфиналите той ще играе с Беноа Пер, който спечели с 6:3, 4:6, 7:6(4) срещу канадеца Денис Шаповалов. Третият в схемата на турнира Шаповалов взе първите три точки в тайбрека на третия сет, но след това допусна съперникът му да спечели 7 от следващите 8 разигравания, което бе достатъчно за Пер за краен успех.