Известни са полуфиналистите на Държавното на открито до 18 г.



14-06-2019 08:34 | Tennis24.bg

Днес се изиграха четвъртфиналите на Държавното лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 18-годишна възраст. Надпреварата от календара на БФТенис се провежда на кортовете на ТК "Спорт Палас", гр.Сливен.
 
При юношите №1 в схемата Антъни Генов (ТК "Авеню", гр.Бургас) победи №6 Мерт Рамадан (ТК "Хасково", гр.Хасково) 6:0, 6:1. На полуфиналите Генов ще играе срещу №4 Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София). Проданов се наложи над Александър Темов (ТК "Диана", гр.София) с 6:3, 4:6, 6:4

№2 Диан Недев (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) елиминира №5 Любослав Иванчев (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) с 6:4, 6:0. За място на финала Недев ще играе срещу Симеон Терзиев (ТК "Диана", гр.София). Терзиев се наложи с 6:3, 4:6, 7:5 над №3 Васил Димитров (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София).

Юноши 1/4 финали:
№1 Антъни Генов (ТК "Авеню", гр.Бургас) – №6 Мерт Рамадан (ТК "Хасково", гр.Хасково) 6:0, 6:1
№4 Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София) – Александър Темов (ТК "Диана", гр.София) 6:3, 4:6, 6:4
Симеон Терзиев (ТК "Диана", гр.София) – №3 Васил Димитров (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6:3, 4:6, 7:5
№2 Диан Недев (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – №5 Любослав Иванчев (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) 6:4, 6:0

Първата поставена при девойките Даниела Димитрова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) победи Елена Тренчева (ТК "Про спорт", гр.София) с 6:1, 6:0. На полуфиналите Димитрова ще играе срещу №3 Даря Шаламанова (ТК "Дема", гр.София). Шаламанова направи обрат и се наложи над № 8 Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас) с 5:7, 7:5, 7:5

В другата полуфинална среща съпернички са Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София) и Мария Танева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора). Държавната шампионка до 16 г. Глушкова победи с 6:0, 6:0 Дария Великова (ТК "15:40", гр.София). Танева се наложи с 6:2, 4:6, 6:4 над седмата поставена Симона Георгиева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна).

Девойки 1/4 - финали :
№1 Даниела Димитрова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – Елена Тренчева (ТК "Про спорт", гр.София) 6:1, 6:0
№3 Даря Шаламанова (ТК "Дема", гр.София) – № 8 Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас) 5:7, 7:5, 7:5
Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София) – Дария Великова (ТК "15:40", гр.София) 6:0, 6:0
Мария Танева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) – №7 Симона Георгиева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) 6:2, 4:6, 6:4

Програма:
14.06.2019 - 1/2 финали единично - юноши и девойки
15.06.2019 - финали единично - юноши и девойк

_____
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Турнир: Moselle Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Мец, Франция
Настилка: Зала
Награден фонд: €586,140

Official Website | Livescore
Турнир: St. Petersburg Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Санкт Петербург
Настилка: Твърда
Награден фонд: $1,248,665

Official Website | Livescore
Други новини