Серина Уилямс оцеля след обрат

04-07-2019 22:05 | Tennis24.bg

Серина Уилямс се класира за третия кръг на Уимбълдън, но това стана по-трудно от очакванията. 37-годишната американка, поставена под №11 в схемата, загуби първия сет срещу словенската квалификантка Кая Юван, но все пак я победи с 2:6, 6:2, 6:4.

Уилямс допусна ранен пробив в първия сет, след който изостана с 0:3 и не успя да обърне резултата в своя полза в първата част. Във втората част обаче американската ветеранка “захапа” 18-годишната си противничка от самото начало и поддържаше аванс от един пробив - 2:0, 3:1, 4:2. В седмия гейм Уилямс реализира нов пробив и след това с помощта на началния си удар затвори втория сет.

В решаващата трета част Юван поведе с 2:1, но след това Уилямс си изгради преднина от 5:2. Заемащата 133-о място в ранглистата на WTA Юван се пребори за следващите два гейма, но сервирайки втори път за победата, Уилямс не сгреши и продължава напред след 94 минути игра на Корт №1. В третия кръг Серина ще играе с германката Юлия Гьоргес.