Конта запази мечтите на Великобритания живи

08-07-2019 20:04 | Николай Драганов

Първата ракета на Великобритания при дамите Йохана Конта запази живи мечтите на феновете на Острова за титла от Уимбълдън.

Конта надви драматично втора бивша шампионка от Големия шлем в лицето на Петра Квитова и се класира за четвъртфиналите.

Британката отново, подобно на мача срещу Слоун Стивънс в предишния кръг, стигна до крайния успех след пълен обрат - 4:6, 6:2, 6:4 в отделните части след 2 часа и 25 минути игра.

Конта загуби драматично първата част, след като в деветия гейм пропусна две точки за пробив, а в десетия на свой ред допусна такъв с цената на сет пасив.

Серия от четири поредни гейма на старта на втората част реши сета в нейна полза, а в третата решителна част тя сервираше за мача при 5:2 с два пробива, но пропусна два мачбола.

Въпреки разочарованието, Конта запази спокойствие и при втория си опит да затвори мача от начален удар се справи.
Съперничка на британката за място в Топ 4 ще бъде Барбора Стрицова от Чехия.

Конта игра полуфинал на Уимбълдън преди две години, но загуби в два сета от Винъс Уилямс. През този сезон тя игра полуфинал и на "Ролан Гарос", но отстъпи на Маркето Вондрушова.

Великобритания чака първа шампионка от Големия шлем при дамите от 1977-ма година, когато Вирджиния Уейд спечели Уимбълдън.