Басилашвили ще защитава трофея в Хамбург след луд мач

27-07-2019 17:57 | Станко Димов

Николоз Басилашвили се класира за финала на турнира на червени кортове в Хамбург, който е от категория АТП 500. В изключително луд мач, продължил малко повече от 3 часа, представителят на Грузия надви местния фаворит Александър Зверев след успех с 6:4, 4:6, 7:6 (5).

Във финалния трети сет Басилашвили имаше аванс от 3:0 гейма, но позволи на Зверев да намери ритъм и да спечели следващите 5 игри. При 5:4 в своя полза германецът дори сервира за място на финал, пропусна 2 мачбола и позволи на грузинския си съперник да остане в срещата. Впоследствие се стигна до тайбрек, в който Зверев имаше аванс 5:2 точки, но загуби с 5:7 след страхотна серия на грузинеца.

За Басилашвили това беше 9-та последователна победа в основната схема в Хамбург. На финала в неделя той ще срещне победителя от срещата Андрей Рубльов – Пабло Кареньо Буста.

Победата днес е втора за Басилашвили над играч от Топ 5. Първата беше на финала в Пекин миналата година, когато се наложи над Хуан Мартин дел Потро.