Григор Димитров с четвърта поредна загуба от Вавринка

05-08-2019 23:42 | Станко Димов

Григор Димитров отпадна на старта на Мастърс 1000 турнира в Монреал. Най-добрият български тенисист отстъпи с 4:6, 4:6 пред Стан Вавринка в двубой, който продължи малко повече от час и половина. Това беше 4-а поредна и общо 6-а загуба от 10 срещи за Григор срещу швейцареца.

Поражението означава, че Димитров ще напусне Топ 70 на ранглистата на АТП при следващото ѝ обновяване след седмица. Миналата година българинът достигна до четвъртфиналите, където беше спрян от Кевин Андерсън. Във втория кръг Вавринка ще играе с шестия поставен Карен Хачанов от Русия.

Сет номер едно на мача беше решен от един пробив за Вавринка. Втората част започна със серия от 3 последователни брейка, която беше спряна от Вавринка, който първи взе подаването си за преднина 3:1. До края на срещата Димитров така и не успя да навакса пасива и напусна надпреварата след 95 минути игра.

Преди днешния двубой, Вавринка беше записал последователни победи над Димитров на Уимбълдън (2018), US Open (2018) и „Ролан Гарос“ (2019).